Snapchat’ın Yeni Gözlüğü Spectacles

spectacles

Paylaşımlarınızın belirli bir süre sonra silindiği sosyal medya devlerinden Snapchat, şimdi de yeni gözlükleri Spectacles ile karşımızda.

Snapchat, yeni gözlükleri “Spectacles” ile donanım işine girdiğini duyurdu. Snapchat CEO’su, yeni oyuncaklarını “yavaşça” kullanıma açacaklarını söylerken, firmasının adının Snap Inc. olarak değiştiğini de paylaştı. Böylece Snapchat, bir sosyal medya firması olmaktan kamera firması olmaya doğru adım atmış oldu.

Spectacles, üzerindeki 115 derece geniş açılı lensiyle 10 saniyeye kadar video kaydedebiliyor. Kaydı başlatmak için gözlüğün yanındaki düğmeye basmanız yeterli oluyor. Kaydın ardından ortaya insan görüşüne çok benzeyen, dairesel bir video ortaya çıkıyor. Spectacles, görüntüleri eşleştirilen telefonla kablosuz olarak eşitleyebiliyor ve videoyu kolayca paylaşmanıza izin veriyor.

Black, Teal ve Coral olmak üzere üç renk seçeneğiyle sunulacak gözlükler, kısıtlı sayılarda 129,99 dolar fiyatla satılacak. Firma, tüketiciden gelecek tepkiye göre yeni cihazını yavaşça kullanıma açmak istiyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. 21 Ekim 2016

    […] Snapchat’ın Yeni Gözlüğü Spectacles […]

  2. 23 Aralık 2016

    […] için yenilik. Bilindiği üzere bundan önceki girişimide giyilebilir teknoloji ürünü Spectacles gözlükleri olmuştu. Bakalım Snapchat önümüzdeki günlerde ne gibi yeniliklerle karşımıza […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica