Pokemon Go’nun oyun sistemi değişiyor!

pokemon-go-oyun-sistemi-degisiyor

Pokemon Go’nun yapımcısı olan Niantic, ani düşüşünü durdurmak için çabalıyor. Belirli günlerine özel sürprizlerin yanında oyunun sisteminde de değişikliğe gidiliyor.

Çok kısa bir zamanda en popüler oyunu haline gelen Pokemon Go, bir süredir kullanıcı ve popülerliğini kaybetmekte. Niantic, kullanıcıların ilgisini çekmek için yoğun çalışmalar yapmaya devam ediyor. Niantic başlangıçta oyuncuların taleplerini göz ardı ederek büyük bir hataya imza atmıştı. Bu yanlış karar kullanıcıların Pokemon Go’dan uzaklaşmasıyla sonuçlandı. Giderek değer kaybeden firma şimdi geç de olsa durumu toparlamaya çalışıyor.

Pokemon Go, Cadılar Bayramı ile oyuna özel günlerle bağlantılı sürprizler ekleyerek ilgi çekmeye çalışmıştı. Bu etkinliklerin Şükran Günü ile devam edeceğini de duyuran Niantic, şimdi bu çalışmaları bir adım ileriye taşıyor. Oyunu devamlı oynayanlar günlük bonuslar kazanmaya başlayacak.

Örneğin günün ilk Pokemon’unu yakaladığınızda 500 XP ve 600 Stardust kazanılacak. Oyunu tüm hafta oynadığınızda 2000 XP ve 2400 Stardust elde etmiş olacaksınız. Böylece yakaladığınız Pokemon’ları geliştirmek çok daha kolay olacak. Tabii yenilikler bunlarla sınırlı değil. Pokestop ziyaretlerinin kazancı da 500 XP‘ye çıkıyor. Düzenli ziyaret haftanın sonunda 2000 XP daha getirecek.

Oyuna eklenen tecrübe sistemi ile, özel günlere özgü bonuslar ve son olarak gelen bu güncelleme ile Pokemon Go kendini toparlamaya çalışacak.

Ali Atasoy

pcanalist.com kurucularından. Pilot olur kendileri, uçakla insanları, haberleriyle bizi uçurmaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica