Instagram hesabı nasıl silinir? Nasıl dondurulur?

Günümüzün en popüler fotoğraf paylaşma programlarından biri olan Instagram gün geçtikçe daha da popüler bir hale geliyor. Son gelen güncellemelerle birlikte fotoğraf paylaşmak dışında eğlenceli bir çok özelliğede kavuşmuş durumda. Bu kadar popüler olmasının dışında hepimiz bazen ara vermek hatta kapatmak, hesabımızı silmek istemişizdir. İşte bu durumda ne yapmanız gerektiğine dair bir rehber hazırladık.

Instagram hesabı nasıl silinir?

  1. Öncelikle en son yapılacak şeyden başlayalım dedik. Instagram hesabınızı silmek aslında oldukça kolay. Öncelikle Delete Your Account sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Bu bölüme girdikten sonra öncelikle hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizi girerek açmanızı isteyecek.
  2. Hesabınızı silmeden önce bunu neden yaptığınıza dair bir açıklama seçmenizi istiyor. Açılır kutudan bir neden seçtikten sonra Instagram parolanızı girmenizi istiyor.
  3. Son olarak “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna basmanız gerekiyor.

Yapmanız gereken işlemlerin hepsi bu kadar. Fakat uyarmakta fayda var. Hesabınızı sildiğinizde doğal olarak profiliniz, paylaştığınız tüm fotoğraflar ve videolar, beğenileriniz, takipçileriniz silinecektir. Bu işlemi geri alamayacağınızı unutmayınız. Son anda vazgeçebilirsiniz ama yinede hesabınızı kullanmak istemiyorsanız geçici olarak hesabınızı dondurabilirsiniz.

Instagram hesabı nasıl dondurulur?

Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmak, erişilemez hale getirmek ancak ileride tekrar aktif hale isteyebilirsiniz. Hesabınızı dondurarak bir süreliğine uzaklaşabilir ve dilediğiniz zaman oturum açarak eski haline getirebilirsiniz.

Öncelikle belirtmekte fayda var, hesabınızı mobil site üzerinden kapatmanız, dondurmanız mümkün değil. Bu işlemi sadece masaüstü sitede yapmanıza izin veriliyor.

  1. Hesabınızı dondurmak için Temporarily Disable Your Account sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Sağ alt köşedeki “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın.
  2. Instagram bu aşamada hesabınızı neden dondurduğunuzla ilgili bir seçenek seçmenizi istiyor. Daha sonra aşağıdaki parola kutucuğuna Instagram parolanızı yazarak “Hesabımı geçici olarak kapat” düğmesine basmanız gerekiyor.

Hesabınızı dondurduğunuzda fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizlenmiş olacak.

Ayrıca hesabınızı silmek veya kapatmak yerine sizi takip etmek isteyenlere yada takip etmelerine gerek kalmadan fotoğraflarınızı görmelerine izin vermek istemeyebilirsiniz. Bunun için Ayarlar bölümünden “Gizli Hesap” seçeneğini seçerek yeni takipçilere ve takip etmeden fotoğraflarınızı görenlere içerikleri gizleyebilirsiniz.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica