Google Allo Yayınlandı

google-allo-yayilandi

Arama motoru devi Google, yeni mesajlaşma uygulaması olan Allo’yu yayınladı.

Andorid ve iOS platformlar için geliştirilen mesajlaşma uygulaması, WhatsApp’a rakip olması ve pazardaki yeni umudu olarak nitelendiriliyor. Bilindiği üzere Google, geçtiğimiz ay görüntülü konuşma uygulaması olan Duo’yu tanıtmıştı ve sadece 1 haftada 5 milyon indirilmeye ulaşmıştı.

Google Allo, sohbet esnasında uçuş bilgileri kontrolü, restorant araması, konum bilgisi alma gibi bir çok işlemi de yapabiliyorsunuz. Bunlarla birlikte Akıllı Yanıt özelliği ile mesajlara tek dokunuş ile otomatik cevaplarda verebiliyorsunuz.

Google Allo ile footğraflar, emojiler ve etiketler daha öne çıkıyor. Bu tarz ifadelerle mesajlarınıza hem renk katabiliyorsunuz hemde anlatmak istediklerinizi çok rahat ifade edebiliyorsunuz.

Bunların yanı sıra Google Asistan özelliği ile bir adresi kaydedebilir, YouTube videosu paylaşabilir, güncel haberleri okuyabilir, hava durumuna bakabilir ve trafik bilgisi alabilirsiniz.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.fireball&hl=tr
AppStore: https://itunes.apple.com/app/id1096801294?mt=8

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica