Samsung, Galaxy Note 7 İçin Türkiye Değişim Programını Başlatıyor

samsung-galaxy-note7-degisim-programi

Samsung, Galaxy Note 7 model akıllı telefonunda meydana gelen pilde ısınma ve yanma sorunu yüzünden dünya çapında satışı durdurup toplatma kararı almıştı. Bu karardan sonra Türkiye kullanıcılarıda akıllı telefonları için değişim programının ne zaman olduğunu merak ediyordu.

Ayrıca Samsung, değişim sırasında bekleyen kullanıcılar içinde riski sıfırlamak amacıyla pile şarj sınırı getiren bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını duyurdu.

Samsung Türkiye’den yapılan açıklamada Ekim ortasında ise yeni Galaxy Note 7’lerin tekrar piyasaya çıkacağını ve bununla birlikte değişim programınında başlayacağını bildirdi.

Sorunun tekrarlanmayacağına dair garanti veren Samsung, Türkiye’de ki kullanıcıların değişim programından yararlanmak istemeleri durumunda 444 77 11 numaraları çağrı merkezini arayarak Değişim Programına kayıt yaptırmalarını istedi.

Peki cihazımın yeni seri olduğunu nereden anlayacağım?

Bu soruya karşılıkta, yeni seri cihazların eskisinden ayırt edilebilmesi için kutuda bulunan ve üzerinde IMEI numarası yazan etiketin üzerinde siyah bir kare yer alacak. Bununla birlikte yeni seri cihazlarda bildirim alanındaki pil simgeside “yeşil” renkle renklendirilecek.

imei-isareti samsung-yesil-pil

Daha fazla bilgi için, bilgilendirme ve kayıt sayfasını ziyaret edebilirsiniz; http://www.samsung.com/tr/note7duyuru/

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica