Android Studio Güncellendi

android-stuido

Google, geliştiricilere özel yazılımı Android Studio’nun yeni sürümünü yayınladı!

Google, geliştiricilerin uygulamalar oluşturabilmek için kullandıkları “Tümleşik Geliştirme Ortamı” (IDE) olarak bilinen Android Studio’nun yeni versiyonu 2.2 yayınlandı.

Mevcut kullanıcılar güncelleme yaparak yeni versiyonu yükleyebilecekler. Android Studio ile ilk defa tanışacak olanlar ise resmi indirme sayfasından indirebilecekler.

Andorid Developers Blog’da yapılan açıklamaya göre Andorid ürün müdürü Jamal Eason bu yeni sürümün en büyük odağının hız, akıllık ve Andorid platform desteği olduğunu söylemiş.

Yeni güncellemede ilk dikkat çeken şey, yeni plan düzenleyicisi. Bu yenilikle birlikte kodlayıcılar, uygulamanızın araüyüzünün yapısını yeni taslak moduyla birlikte hızlıca inşa edebilecekler ve her bir widget’ın görsel niteliklerini yeni özellikler paneliyle düzenleyebilecekler.

Google, Android Studio 2.2’nin Android 7.0 Nougat’taki en yeni geliştirici özelliklerinin hepsine destek sağlıyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica