Wednesday, December 2, 2020
internet, teknoloji, haber


Facebook’ta Birden Fazla Dilde Paylaşım Yapmak

Facebook paylaşımlarınızda ”evrensel mesajlar” verebileceğiniz çoklu dil özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Bazen Facebook reklamlarında rastlamışsınızdır, AppStore reklamları ülkelere göre değişiklik gösterebiliyor,…

By Hakan Demirel , in Sosyal Medya , at 26 Eylül 2016 Etiketler: , ,

facebook-coklu-dil-paylasim

Facebook paylaşımlarınızda ”evrensel mesajlar” verebileceğiniz çoklu dil özelliği olduğunu biliyor muydunuz?

Bazen Facebook reklamlarında rastlamışsınızdır, AppStore reklamları ülkelere göre değişiklik gösterebiliyor, işte bu ve bunun gibi reklamları, paylaşımları sizlerde yapabilirsiniz.

Dünyanın en fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olan Facebook, pek çok farklı dilde konuşan milyonlarca insanın da bir araya gelmesini sağlıyor.

Ayarlar > Dil Ayarları kısmından aktif edebileceğiniz özellik sayesinde Facebook gönderilerinizi birden fazla dil seçeneği ile yazabilirsiniz. Bu seçenekleri yine kendinizin seçmesini sağlayan sistem, memnun olmadığınız çevirileri düzenleme seçeneği de sunmakta.

Kendi Facebook hesabınızın yanı sıra sahip olduğunuz Facebook sayfasında da kullanabildiğiniz özelliği aktif etmek için Ayarlar>Genel kısmından ”Birden Fazla Dilde Gönderi Yaz”ı seçmeniz yeterli.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica