iOS 10.0.2 Güncellemesi Yayınlandı

ios-10-0-2-guncellemesi

Apple iOS 10.0.2’de bulunan ufak bir bug’ı düzeltmek için güncelleme yayınladı.

Güncelleme notlarıda bulunan bilgiye göre bu yama Lightning kulaklıkların bir süre kullanılmayınca kendisini kapatmasına sebep olan bir sorunu çözmek için yayınlandı. Hatanın Apple’a bildirilmesi iPhone 7’nin piyasaya sürüldüğü ilk hafta içinde oldu. Apple yaptığı açıklamada sorun ile ilgileneceğini söylemişti ve gerçekten hızlı bir biçimde hata ortadan kaldırıldı.

Artık Lightning ile bağlı kulaklıklar bir süre müzik dinlemeseniz bile aktif kalacak. Bu olay Apple’in iOS üzerindeki kapsamlı kontrolünün önemini tekrar ortaya koydu. Can sıkıcı bir hata ortaya çıkar, Apple bir hafta içinde bunu yamalar. Bu kadar basit. iOS 10.0.2 ayrıca iki tane daha hatayı çözdü; biri iCloud Photo Library’i kullanmaya çalışınca Photos uygulamasının kapanmasına sebep olan bir bug, diğeri ise uygulama uzantılarının çalışmasını engelleyen bir hata.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica