Thursday, October 15, 2020
internet, teknoloji, haber


Twitter’a “Beğenmedim” Özelliği Geliyor

Twitter yayınladığı yeni bir güncelleme ile mobil uygulamasına “I don’t like this Tweet” (“Bu Tweet’ten hoşlanmıyorum”) adı verilen yeni bir geri bildirim…

By Hakan Demirel , in Sosyal Medya , at 26 Eylül 2016 Etiketler: , , ,

twitter-begenmedim-butonu

Twitter yayınladığı yeni bir güncelleme ile mobil uygulamasına “I don’t like this Tweet” (“Bu Tweet’ten hoşlanmıyorum”) adı verilen yeni bir geri bildirim aracı getirmeye hazırlanıyor. Yeni aracın kullanıcıların zaman çizgisinde gösterilen tweet’lerin niteliğine dair önemli bir geliştirme sağlaması bekleniyor.

Twitter’ın kullanıcılara daha da kişiselleştirilmiş tweet’ler sunma çabasının bir parçası olan bu yenilikle birlikte kullanıcılar daha az görmeyi tercih ettikleri içerik türlerini işaretleyebilecekler. Buna özel geliştirilen bir tuş da elbette bu anlamda en etkili yol olarak görülüyor.

“Bu Tweet’ten hoşlanmıyorum” tuşunun platformun “zenginleştirilmiş zaman çizgisi” özelliğine giden yolda bir sonraki adım olarak değerlendirilebilir. Bu özellik sayesinde Twitter, algoritmik açıdan seçilen tweet’lerin varlığının daha yüksek bir doğruluk sunmasını hedefliyor.

Bu yeni tuştan yararlanmak için hoşlanmadığınız bir tweet’i belirleyip sağ üst köşede yer alan aşağı oka dokunduktan sonra ortaya çıkan “Bu tweet’ten hoşlanmıyorum” seçeneğini kullanmanız yeterli.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica