Google Chrome’da Yenilik: Sayfa İndirme ve Keşfet Özellikleri Geliyor

chrome-offline-browser

Google son zamanlarda veri tüketimi verimliği üzerinde büyük çalışmalar yapıyor. Bunlardan biride Chrome için Data Saver Mode özelliği. Google, web tarayıcısının 2G ve altı band genişliklerinde verimli bir şekilde çalışmayı hedef aldığı Data Saver Mode, veri tüketimini %67’ye kadar azaltıyor. Kullanıcılar düşük bağlantılarda bile iki kata kadar hızlı gezinti yapabilecekler.

Buna ek olarak Chrome’a download özelliği ekleyen Google, kullanıcıların daha önce ziyaret ettikleri ve kaydettikleri web sayfalarını çevrimdışıykende erişebilmelerine olanak sağlıyor. Google Play mağazasından tüm kullanıcılara sunulan Chrome Beta ile başlangıç yapan Google, zaman içinde tüm Chrome kullanıcılarına bu özelliği açmayı hedefliyor.

Google Chrome web tarayıcısının açılış sayfalarına keşfet özelliğini getireceğini de söylüyor. Bu özellik, kullanıcıların Google tarafından hazırlanan kişiselleştirilmiş sayfa önerilerini görmelerini sağlıyor ve bu özellikte Chrome’un yeni sürümüyle birlikte geliyor.

chrome-offline-download

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica