Yeni 4K Destekli Chromecast Ultra

chromecast-ultra

Google’ın 4 Ekim’deki büyük etkinliğinde duyurmayı planladığı bir başka cihazda Yeni 4K Destekli Chromecast Ultra olacaktı. Fakat daha etkinlik tarihi gelmeden Chromecast Ultra’nın görüntüleri internete sızdı.

Evan Blass’ın paylaştığı “Chromecast Ultra” görseli, yeni Chromecast’in görünümünde bazı küçük değişikliklerin yapıldığını gösteriyor. İlk olarak cihazın dışındaki Chrome logosu, kendisini Google’ın “G” harfinden oluşan logosuna bırakıyor. İddialar yeni Chromecast’in 4K çözünürlükte video akışını desteklediğini ve HDR televizyon desteği sunduğunu söylüyor. İlk nesil Chromecast’ler 1080p destekliyordu.

İlk çıkan Chromecast’in en önemli özelliği olan uygun fiyatlı olmasıydı. Yeni Chromecast Ultra’nın ise 69 dolar gibi bir satış fiyatı olacağı söyleniyor. Bu haber kullanıcıları biraz üzebilir. Şu anki Chromecast, yalnızca 35 dolara satılıyor. Tabi bu fiyat, Nvidia’nın 199 dolarlık Shield seti gibi cihazlar karşısında halen uygun. Chromecast Ultra, yeni fiyatıyla Amazon Fire TV, Roku 4 gibi 4K özelliklerini 100 dolar civarına sunan cihazların yanına yaklaşacak gibi görünüyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica