Friday, September 25, 2020
internet, teknoloji, haber


Dizüstü Bilgisayarınızı Kablosuz Hotspot’a Dönüştürün

Dizüstü bilgisayarınızı kablolu yada kablosuz bağlantı üzerinden paylaşmanızı sağlayan bir hotspot’a dönüştürebilirsiniz. Böylece etrafınızdaki diğer kullanıcılarda dizüstü bilgisayarınızdan aracılığıyla internete…

By Hakan Demirel , in Faydalı , at 28 Eylül 2016 Etiketler: , ,

wifi-hotspot

Dizüstü bilgisayarınızı kablolu yada kablosuz bağlantı üzerinden paylaşmanızı sağlayan bir hotspot’a dönüştürebilirsiniz. Böylece etrafınızdaki diğer kullanıcılarda dizüstü bilgisayarınızdan aracılığıyla internete bağlanabilirler.

Bunu yapmak için öncelikle Virtual Router programını indirin ve çalıştırın.

Not: Programı https://virtualrouter.codeplex.com/ adresinden indirebilirsiniz.

Yükleme tamamlandıktan sonra karşınıza kablosuz ağınıza isim vermenizi isteyen (SSID) bir ekran çıkacak. Varsayılan kablosu ağ adı olarak “VirtualRouter.codeplex.com” geliyor, tabi ki bunu değiştirebilirsiniz.

SSID bölümünün hemen altında ağınız için bir parola oluşturabiliyorsunuz. İsterseniz parola eklemeden geçebilirsiniz fakat bu durumda çevredekiler şifre girmeye ihtiyaç duymadan internetinize bağlanabilirler.

 

Sonraki ekranda paylaşacağınız ağ bağlantısını seçeceksiniz. Açılır kutudan paylaşmak istediğiniz bağlantıyı seçin. Wi-Fi seçeneğini çoğu zaman göreceksinizdir – kablosuz bağlantınızı paylaşmak isterseniz bu seçeneğe tıklayın.

Şimdi “Start Virtual Router” düğmesine tıklayın ve ağınızı etkinleştirin. Pencerenin alt tarafında yeni kablosuz ağın oluşturulduğuna dair “Virtual Router Started…” mesajını göreceksiniz.

Pencerenin alt yarısındaki “Peers Connected” bölümü, bilgisayarınıza bağlanan cihazların listelendiği bölüm olacak.

Dizüstü bilgisayarınız şu an diğer cihazların bağlanabileceği bir Wi-Fi ağı yayınlıyor. Yeni ağa bağlanmak istediğiniz cihazı alın ve kurmuş olduğunuz Wi-Fi ağını bulup, parolayı girerek bağlanın.

Bilgisayarınızı kapattığınız anda ise bu bağlantı kopacaktır. Ayrıca hotspot’u kapatmak isterseniz, “Stop Virtual Router” düğmesine tıklamanız yeterli olacak.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica