Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

facebook-hesabini-silmek

Facebook hesabı nasıl silinir; nasıl dondurulur?

Facebook, arkadaşlarınızla iletişim halinde olmanın en işlevsel yollarından birini sunsa da, sosyal ağ aslında birçok kullanıcı için o kadar da eğlenceli yada gerekli bir platform değil.

Bilindiği üzere, sosyal medya gelirlerinin bir kısmını kullanıcıların profillerinde paylaştıkları bilgiler çeşitli yöntemlerle kullanarak kazanıyor. Sosyal medyada paylaştığınız her şey üzerinden bir analiz yapılıyor ve size özel reklamları daha etkili bir biçimde göstermeye çalışıyor. Bu tür bilgilerin alınmasıda veri güvenliği konusunda sürekli kafamızı kurcalayan şeylerin başında.

Belki de Facebook’ta gereğinden fazla zaman geçiriyorsunuz ve bu zamanı tamamen boşa harcadığınızı düşünüyorsunuz. İşin kötüsü, kendinizi telefonunuzda Facebook uygulamasına bakmaktan ve PC’nizin başında işinizi yaparken Facebook’u ziyaret etmekten alıkoyamıyorsunuz. Bu yüzden hesabınızı dondurmak yada belki de silmek isteyebilirsiniz.

1- Facebook hesabınızı nasıl dondurabilirsiniz?

Devre dışı bırakma işlemi bilgilerinizin büyük bir kısmını Facebook’tan kaldırır fakat yine de size bir geri dönme şansı da verir. En üst-sağdaki oka tıklayın. Ardından ‘Güvenlik Ayarları’ sayfasına gidin ve ‘Hesabını Dondur’u seçin.

Bir süre sonra dayanamayıp fikrinizi değiştirmeye karar verirseniz hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz. Facebook’un sitesine gidin ve daha önce kullandığınız e-posta adresini ve şifrenizle oturum açın.

Facebook hesabınızı kalıcı kalıcı olarak nasıl silebilirsiniz?

Kesin bir ayrılığın vakti geldiyse, Facebook hesabınızı tamamen silmek için gereken cesur adımı atmanız gerek. Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın.

Daha sonra Delete Account sayfasını ziyaret edin: https://www.facebook.com/help/delete_account

Sil’e tıkladıktan sonra hesabınız bir daha geri getirilmeyecek biçimde silinecek, Facebook hesabınız tamamen silinecek. Fakat Facebook’un, sizin de sosyal ağa katılırken kabul ettiğiniz şartlar ve koşullar metninde sunduğu bilgilere göre hesabınızın tamamen silinmesi 90 günü bulabiliyor.

 

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica