Spotify, SoundCloud’u Satın Almak İstiyor

spotify-soundcloud

Spotify, Apple Music karşısında elini daha da güçlendirmek için önemli bir satın alma planı yapıyor. Financial Times’ın aktardığına göre şirket SoundCloud‘u satın almak için şirketle görüşmelere başladı.

Bu ay içerisinde 40 milyon ücretli aboneye ve toplam 100 milyon dinleyiciye ulaştığını açıklayan Spotify, şimdilik rakamsal olarak Apple Music’in oldukça önünde görünüyor. Ancak Apple Music’in yalnızca bir yıl içerisinde 17 milyon ücretli aboneye ulaştığını düşünürsek Spotify güçlenmeye başlayan rakibi karşısında elini daha sağlam durmak peşinde.

SoundCloud bilindiği gibi içeriğinde özellikle ”underground” olarak nitelendirebileceğimiz daha niş türlerdeki müzikleri içeren çok geniş bir kullanıcı ve parça veritabanına sahip. Bunun yanında servisi podcastler için de kullanan binlerce kullanıcı bulunuyor. Bu özellikleriyle ve içeriği ile Spotify kendi içerik kalitesini de genişletip daha da geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı hedeflediğini düşünebiliriz.

Şu an için SoundCloud’un satışı için herhangi bir rakam telaffuz edilmezken iki şirket de konuyla ilgili açıklama yapmayı reddetmiş.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica