Facebook, Messgener Day Özelliğiyle Snapchat’e Özenmeye Devam Ediyor

facebook-messenger-day

Facebook’tan bağımsız bir platform haline gelmeye çalışan Messenger, şimdi de Snapchat’in özelliği olan Hikayeler benzeri Messenger Day özelliğini getirdi. Şimdilik sadece Polonya’da kullanılan özellik ile iyiden iyiye Snapchat’e benzemeye başlıyor.

Bir süre önce Instagram’a gelen Instagram Stories özelliği ile yapmaya çalıştığını şimdi de Messenger ile denemeye kalkan Facebook, akıllıca bir hamleyle Snapchat’in henüz geniş bir kitleye ulaşmadığı Polonya’yı yeni özelliğini test etmek için kullanıyor. Facebook’tan gelen açıklama da; “Messenger, insanların gün içinde yaşadıklarını aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşmak için geldikleri bir yer. Bu gelişmelerin görsel olarak da paylaşılmasını sağlayabilmek adına Polonya’da küçük bir test yapıyoruz. Şimdilik söyleyeceklerimiz bu kadar.”

Messenger Day sadece Messenger uygulaması ile kullanılabilecek. Paylaşılan hikayeleri Facebook üzerinden görebilmek mümkün olmayacak.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica