Android Kullanıcıları İçin Messenger Lite

facebook-messenger-lite

Facebook, giriş seviyesi Android mobil cihazlar ve yavaş internet bağlantısına sahip olan kullanıcılar için özel bir Messenger sürümünü duyurdu.

Facebook, daha önce Android kullanıcıları için Facebook Lite uygulamasını duyurmuştu. Bu uygulama temel Facebook uygulamalarını sunarken, gelişmiş özellikleri barındırmıyordu. Bu sayede Android kullanan zayıf donanıma sahip cihazlarda daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyordu. Şimdi de aynı yöntemi kullanarak, “hafifletilmiş” bir Messenger uygulamasını Android kullanıcılarının beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Messenger Lite uygulaması, Facebook Lite gibi, tüm temel Messenger işlevlerine sahip. 10 MB’ın altında bir boyutla gelmesi beklenen uygulamada nelerin “kırpıldığı” ise henüz net değil. Bilinen en önemli detaylar ise, uygulamanın standart Messenger uygulamasından daha hızlı çalışacağı ve daha az yer kaplayacağı.

Uygulama, önümüzdeki günlerde, internet altyapısı çok gelişmemiş yada bağlantıları çok yavaş olan Kenya, Tunus, Malezya, Sri Lanka ve Venezuela’da indirilmeye sunulacak. Facebook’un açıklamasına göre diğer ülkeler de, zaman içerisinde bu listeye dahil olacak.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica