En Kötü Batarya iPhone 7’nin

iphone7-battery

Oldukça başarılı değişimlere imza atan Apple, diğer markaların amiral gemileri kıyaslanan pil ömrü konusunda sınıfta kaldı.

Merakla beklenilen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü ve 14 Ekim’de ise Türkiye’de satışa çıkacak. Teknik özellikler ve yenilikler bakımından oldukça sağlam olan bu iki cihaz, performans olarak her ne kadar göz doldursa da, İngiltere merkezli tüketici test firması olan Which?’e göre pil ömrü üzerine uyguladığı inceleme sonuçları oldukça şaşırtıcı.

”Bu test de iPhone 7’nin diğer 3 ana rakibi kadar uzun pil ömrüne sahip olmadığı ortaya çıkmıştır. Üç üst düzey android rakibini ve İphone 7’yi incelerken arama yapma ile web tarayacılarını inceledik. HTC 10, LG G5, Samsung Galaxy S7 ve İphone 7 için sonuçlar oldukça şaşırtıcıydı.” Şaşkınlıklarını bu şekilde dile getiren ekip, bu testi gerçekleştirirken aynı ekran ışık seviyesinde ve aynı operatör ağı ile gerçekleştirdiğinden bahsediyor.

Çıkan sonuçlara göre yapılan mobil aramalarda HTC 10 1859 dakika, LG G5 1579 dakika ve Samsung Galaxy S7 1492 dakika konuşma süresi sağlıyor. Fakat konu iPhone’a gelince ne yazık ki bu rakam sadece 712 dakika. Doğru duydunuz sadece 712 dakika. Bu da HTC 10 ile kıyaslanır ise neredeyse 3 katı daha az bir konuşma süresine denk geliyor. Oldukça hayal kırıklığı!

Aynı markalar ile gerçekleştirilen 3G internet bağlantı testinde, HTC 10 790 dakika, Samsung Galaxy S7 677 dakika ve LG G5 640 dakika bağlantı süresi sunar iken bu süre iPhone 7’de 615 dakikaya düşüyor. Bu süre,gün içi yoğun kullanımlar da can sıkıcı olabiliyor.

Bu durumun gelecek güncellemeler ile düzeltilebileceği tahmin ediliyor. Düzeltilemediği taktir de İphone için büyük bir hayal kırıklıklarına yol açıcağa benziyor. Çizilen kasa ve son zamanlarda patlama konuları ile gündeme oturması ile yeterince sıkıcı bir durum oluşmuştu.

 

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica