iPhone 7 Kargoda Patladı

 

iphone7-patladi

Bir Reddit kullanıcısı, sipariş verdiği siyah mat rengindeki iPhone 7’yi patlamış halde bulduğunu paylaştı.

Samsung Galaxy Note 7 ile ilgili patlama haberlerinin ardından bu sefer hiç beklenmedik bir telefonun patlama haberiyle karşılaştık.

Reddit kullanıcısı ‘kroopthesnoop’, sipariş verdiği mat siyah rengindeki iPhone 7’yi kutusunda patlamış bir halde buldu. Kullanıcıya göre iPhone 7, Galaxy Note 7’deki batarya sorununun aksine kargodaki yolculuğu sırasında patladı.

Fabrikasyon hatası sebebiyle patlamış olabileceği düşünülen cihazla ilgili Apple, kargo şirketi UPS’nin olayla bir bağlantısının olup olmadığının araştırılacağını belirtti. Reddit kullanıcısına muhtemelen telefonun yenisi gönderilecek.

Fotoğraflarda telefonun paketin içerisinde patladığı ve kutuya verdiği zararı net bir şekilde görebiliyoruz. Dış basında cihazın Çin’den çıkma bir klon iPhone 7 olma ihtimali üzerinde de durulmuştu fakat patlayan telefonun fotoğraflardan mat siyah renginde, orijinal iPhone 7’ye ait olduğu bariz şekilde görülüyor. Kırmızı renginde görünüyor olmasının sebebi ise patlama esnasında ortaya çıkan ısının etkisi.

Fotoğrafları inceleyen bir başka Reddit kullanıcısı gotDeus, cihazın bulunduğu paketi bir şeyin dürttüğünü -ya da sıkıştırdığını-, alüminyumla kaplı kutunun büküldüğünü ve bunun da bataryaya zarar verdiğini söylüyor. Lityum bataryanın bükülmemesi ya da delinmemesi gerektiğini söyleyen kullanıcı, telefonun arkasında büyük bir delik olduğunu ve buna da cihazın içinde olan bir patlamanın sebep olduğunu belirtiyor.

Sonuç olarak cihazın neden patladığına dair hala net bir detay yok, fakat patlamaya hatalı bataryanın neden olmadığı da açık. Bu arada Apple yöneticisinin kullanıcıyla iletişime geçerek kendisine AT&T yoluyla yedek bir telefon yollayacağını belirtelim.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica