Windows 10 Mobile’da Büyük Değişim

microsoft-windows-10-mobile

Microsoft, Windows 10 Mobile konusunda, geçte olsa yeni bir karar alabilir.

Microsoft, son mobil işletim sistemi sürümü Windows 10 Mobile’la ilgili önemli bir değişikliğe hazırlanıyor. Şu anda 32 bit olarak çalışan Windows 10 Mobile işletim sistemi, yakın zamanda 64 bit olarak kullanıcılara sunulabilir.

Microsoft’un, birkaç yıl önce 64 bit’e geçiş yapan Apple’ın iOS’u ve Google’ın Android platformunu geriden takip ettiğini söyleyebiliriz. Diğer yandan birçok Windows telefon halihazırda 64 bit ARM tabanlı Qualcomm işlemcilere sahip olsa da işletim sistemleri halen 32 bit’le çalışıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Microsoft’un Windows ve Cihazlar Grubu’nun partner yazılım mühendis yöneticisi Jason Whitehorn şu ifadeleri kullandı: “Cihazların hepsi artık 4 GB RAM ya da daha azına sahip olduğu için 32 bit bizim için aslında bir kısıtlama değil. Ama bu durum önümüzdeki birkaç yıl içerisinde değişecek. Microsoft eli kulağında bir geçişin son derece farkında ve 64 bit’in önemini biliyor.”

Bakalım 64 bit Windows 10 Mobile ne zaman karşımıza çıkacak.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica