Wednesday, December 2, 2020
internet, teknoloji, haber


Android 7.1 Birçok Özellikle Geliyor

Google, geçtiğimiz salı günü gerçekleştirdiği “Made by Google” etkinliğinde Pixel telefonları ve diğer donanım tanıtımlarını yapmıştı. Bunların dışında Google, bu…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 7 Ekim 2016 Etiketler: , , ,

android-7-1

Google, geçtiğimiz salı günü gerçekleştirdiği “Made by Google” etkinliğinde Pixel telefonları ve diğer donanım tanıtımlarını yapmıştı. Bunların dışında Google, bu etkinlikte yepyeni bir Android sürümü olan Android 7.1’ide tanıtmıştı.

Yeni Pixel telefonların Android 7.1’le çalışan ilk cihazlar olacağı biliniyor. Geçtiğimiz yaz görücüye çıkartılan Android 7.0 Nougat’ın aksine, bu yeni sürüm için ayrıca bir duyuru tarihi ya da kullanıcıların denemesi için bir beta sürümü mevcut değil.

4 Ekim’deki etkinlikte Pixel telefonların hangi özelliklerinin Android 7.1’in bir parçası olacağı ve hangilerinin bütün telefonlara geleceği konusunda bir açıklama yapılmamıştı. Bu etkinliğin ardından Google nihayet kafa karışıklığını ortadan kaldırmak adına bir açıklama yaptı. Buna göre Android 7.1’e gelen onaylanmış yeni özellikler şöyle;

  • Gece Işığı
  • Dokunma/ekran performansı geliştirmeleri
  • Hareketler (Parmak izi aşağı kaydırma hareketi – opt-in)
  • Kesintisiz A/B sistem güncellemeleri
  • Daydream VR modu
  • Geliştirici özellikleri
  • Manuel depolama yöneticisi

Pixel telefonlar için duyurulan Google Assistant ve sınırsız fotoğraf yükleme özellikleri şimdilik sadece Pixel’e özgü gibi görünüyor.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica