Google Chromecast Ultra, 4K ve HDR Video Oynatabiliyor

google-chromecast-ultra

Google merakla beklenen etkinliğinde şirkete ait birçok yeni ürün ve servis tanıttı. Bunlardan bir tanesi de Chromecast‘in geliştirilmiş yeni versiyonu olan Chromecast Ultra.

Chromecast Ultra’nın fiyatını 69 dolar, yani piyasada 4K ve HDR görüntü aktarımı yapan en ucuz ürün diyebiliriz.

Chromecast Ultra bir önceki Chromecast modelinden 1,8 daha hızlı. Bunun yanında 4K, HDR10 ve Dolby Vision görüntü aktarımı yapabiliyor. Cihazın HDR Dolby Vision görüntü aktarımı da yapabilmesi önemli çünkü şu an için piyasada hem HDR10 hem de Dolby Vision görüntü aktarımı yapabilen bir cihaz bulunmuyor. Google ekibi 4K için en az 15 mbps internet hızı gerektiğini göz önünde bulundurmuş olacak ki cihazın üzerine bir tane de ethernet girişi eklemişler.

Kasım ayından itibaren satışa sunulacak olan Chromecast Ultra sadece siyah renk olarak satılacak. Ürünün fiyatı ABD için 69 dolar, Avustralya için 99 Avusturalya Doları ve Birleşik Krallık için 69 Pound olarak açıklanmış.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica