Lenovo, Artık Windows 10 Mobile İşletim Sistemli Cihaz Üretmeyecek

lenovo-windows10-mobile

Lenovo, genede mobil cihazlarında Android’i tercih ediyor olsada, Windows Phone işletim sistemli telefonları ile de bilinen Lenovo, artık Windows sayfasını kapatıyor.

Lenovo bilgisayar pazarındaki başarısından sonra, mobil pazarada hızlı bir giriş yapmıştı. Android ve Windows Phone işletim sistemli fiyat performans cihazları ile pazarda da yavaş yavaş adından söz ettirmişti.

Ancak şirketten yapılan açıklamaya göre Lenovo için artık Windows Phone işletim sistemli (Windows 10 Mobile) cihazlar geride kalıyor.

Bunun nedeninin Windows 10 pazarının beklentinin altında ilgi görmesi ve Lenovo’nun Microsoft ile fikir ayrılıklarına düşmesi buna neden olmuş.Windows ile ilgili yaşanan sözleşme sıkıntıların çözülebildiği taktirde bir kaç Lenovo markalı akıllı telefonlarda tekrardan görebilmemiz mümkün olabilir.

Windows 10 Mobile işletim sistemli cihazlar sade kullanımı ile ön plana çıksalarda, mağazasında bulunan uygulamaların az yada yetersiz olması ve uygulamaların gerekli kalitede olmamaları yüzünden Windows İşletim sistemine sahip cihazlar tercih edilmiyor. Mobil cihaz pazarında daha fazla varlık göstermek isteyen Lenovo’nun kararı tutarlı sayılabilir. Geçmişte Nokia’nın tercihleri yüzünden bugün düştüğü durumu göz önüne alırsak Lenovo doğru bir karar vermiş olabilir.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica