SpeedFan: Bilgisayarınızın Fan Hızlarını Siz Ayarlayın

speedfan-programi

Bilgisayarınızın fan hızlarını yönetmek, bu güçlü ve ücretsiz araçla çok kolay.

Overclock yaparak sınırları zorluyor olabilirsiniz yada eski bilgisayarınız artık daha fazla ısınmaya başlamış olabilir. SpeedFan ile yalnızca fan hızlarınızı ve sıcaklığı izlemekle yetinmeyip, sıcaklığa göre fan hızını değiştirebilirsiniz.

SpeedFan ile anakartınızın ve sabit diskinizin sıcaklıklarını görebilir, SMART veya SCSI yoluyla sabit diskinizin durumunu görüntüleyebilir ve fan hızlarını kontrol edebilirsiniz. Aracın en önemli yeteneği ise belirli durumlarda belirli eylemleri gerçekleştirilmesi. Örneğin bilgisayarınızın sıcaklığı arttığında fan hızlarınızın otomatik olarak artırılmasını sağlayabilirsiniz.

SpeedFan, bilgisayarınızdaki sorunların kaynağını bulmanızda da size yardımcı olabilir. Örneğin sıcaklıkla ilgili sorunları keşfedebilir, film izlerken bilgisayarınızın çıkardığı gürültüyü azaltabilirsiniz.

SpeedFan İndirme Linki: http://www.almico.com/speedfan.php

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica