Sharp’ın Yeni Çerçevesiz Telefonu: Corner R

sharp-corner-r

Çerçevesiz telefonlar konusunda başarılı bir geçmişe sahip olan Sharp, yeni bir çerçevesiz telefon daha geliştirdi.

Akıllı telefonların tasarımları her geçen gün değişiklik gösteriyor ve bu değişiklik, muhtemelen en fazla cihazların ekranlarında kendini belli ediyor. Bir zamanlar küçücük ekranları ile bildiğimiz telefonların ekranları, önlerine gelen ”akıllı” sıfatı ile giderek büyüdü hatta şimdi de kavisli ya da bükülebilir ekranlar yavaş yavaş moda olmaya başladı. Tabi bu süreç içerisinde ekranların sahip oldukları çerçeveler de giderek küçülüyor, özellikleri gelişiyor.

Sharp, çerçevesiz ekran çalışmalarına çok önceleri başlayarak yaklaşık 1 yıl önce Aquos Crystal modelini tanıtmıştı, çok fazla bir süre geçmeden Aquos Crystal 2’yi tanıtarak bu çalışmaları sürdüreceğinin sinyallerini vermişti.

Sharp’ın ”Corner R” adını verdiği yeni konsept telefonu tamamen çerçevesiz bir ekrana sahip olan ve elinize aldığınızda sanki avucunuzun içerisinde mobil cihaz yerine akıllı bir ekran varmış izlenimi yaratmakta.

Telefonun  5.2-inç Full HD ekranı olmasının dışında pek bilgi yok. Şu an için Corner R, sadece konsept aşamasında. Yani cihaz ne zaman piyasaya çıkar, çıkarsa da fiyatı ne olur bilemiyoruz.

Bu gelişimle birlikte Sharp’ın çerçevesiz ya da oldukça ince çerçeveli cihazların en büyük sorunu olan istem dışı ekrana temas ve cihaza komut verme olayını nasıl çözdüğünü ürün piyasaya çıktığında öğrenmiş olacağız.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica