Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi!

google-drive-dropbox-erisim-engellendi

Bulut depolama hizmetleri veren Google Drive ve Dropbox’a erişim engellendi. Akşam saatlerinden beri her iki hizmetin kullanıcıları, dosyalarına ulaşamıyor.

Resmi bir açıklama yok, fakat erişim engelinin hacker grubu Redhack tarafından bu iki bulut depolama hizmetine yüklenen dosyalar olduğu iddia ediliyor. Söz konusu dosyalar öncelikle Dropbox’a yüklenmiş ve hemen ardından Dropbox’a erişim engellenmişti. Aynı dosyalar daha sonra Google Drive’a da yüklendi ve Dropbox gibi Google Drive’a da erişim engeli gecikmedi.

Ekşi Sözlük’te öğleden sonra konuşulmaya başlanan erişim engelinin ne kadar süreceği ise henüz net değil.

Sadece Türkiye’den girilemeyen Google Drive ve Dropbox’a, tüm dünya rahatlıkla giriş yapabiliyor. Bu durumda erişim engeli ne kadar mantıklı onu bilemiyoruz.

Önemli dosyalarınız Google Drive yada Dropbox’ta kaldıysa VPN ile bağlanıp en azından dosyalarınızı bilgisayarınıza çekebilirsiniz.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica