Güvenli Denilen Galaxy Note 7’de Yandı

samsung-galaxy-note-7-yine-patladi

Samsung’un “Güvenli” cihaz olarak değiştirdiği yeni Galaxy Note 7’de de yandı.

Samsung’un Galaxy Note 7’leri piyasaya sürdüğü dönemde yaşadığı batarya sorununun firmaya açtığı sorunlar yüzünden cihazları toplayıp, yeniledikten sonra tekrar piyasaya dağıtmıştı. Fakat patlamalar devam ediyor. ABD’den gelen yeni raporlarda yenilenmiş bir Galaxy Note 7’nin daha alev aldığı ve bu defa cihazın bu esnada şarja da takılı olmadığı belirtiliyor.

Techradar’a göre, Michael Klering adlı bir kullaıcının “Güvenli” cihaz olarak değişitirilen Note 7’si de yandı. Klering ve eşinin uyandıklarında dumanla dolu bir odayla karşılaştıkları ifade ediliyor. Buna göre duman yoğunluğu o denli fazlaymış ki, Klering’e daha sonra duman zehirlenmesi teşhisi de konulmuş.

Hadisenin daha bir hafta önce yaşanan ve yine yenilenmiş bir Note 7’nin alev almasıyla bir uçağın tahliye edilmesine yol açan olayın ardından meydana gelmesi durumu elbette daha vahim bir hale getiriyor.

Halen uçakta alev alan cihazın yol açtığı sorunu araştıran Samsung bu yeni hadise hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Teoriler arasında elbette Samsung’un yenilediği ve “güvenli” damgası vurduğu bu cihazların daha sonra bir şekilde hasar gördüğü olasılığı da yer alıyor. Diğer yandan bu yenilenen cihazlardaki sorunlar Samsung’un yaptığı yenilemeden kaynaklıysa firmanın bir kez daha genel bir geri çağırma süreci başlatması da mümkün.

 

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica