Facebook Workplace Kullanımda. Peki Workplace Nedir?

facebook-workplace

Facebook, önceki ismi Facebook ad Work olan hizmetinin ismini Workplace olarak değiştirdi.

Workplace, şu anda binden fazla organizasyon ve 100 binin üzerinde grup tarafından kullanılmakta. Peki Facebook Workplace ne işe yarıyor?

Workplace, en çok Hindistan, Norveç, ABD, Birleşik Krallık ve Fransa’da kullanılmakta ve Antarktika dışında tüm kıtalarda da kullanıma açık durumda.

Ofisi olmayan ya da masa başında çalışmayan insanlar için çok önemli bir yerde bulunan Workplace, perakende sektöründe çalışanlar, gemi mürettebatları ve baristalar dışında önceden geleneksel iş yeri araçlarına erişimi olmayanların bu araçlara ulaşmasını sağlıyor.

Rekabetçi Fiyatlandırma

Şirketler, kullanıcı başına kullandıkları kadar ödeme yapabilecekler. Fiyatlandırma ise 1000 ve 10000 aktif kullanıcı için aylık 2 dolar, 10000’in üzerinde aktif kullanıcı içinse aylık 1 dolar ödemeleri gerekecek.

Yeni Özellikler:

Workplace’in bünyesinde artık Çoklu Şirket Grupları, otomatik çeviri, video ve gruplar arası sesli arama gibi özelliklerde bulunuyor.

Workplace Partner Programı

Bu program kapsamında Deloitte ve Microsoft işbirliği yapan Facebook, kullanıcılarının Workplace deneyimini geliştirmek istiyor.

Facebook Workplace, şirketler arasında yapılacak her türlü iletişime (haber akışı, chat, canlı video gibi) olanak sağlayan, Facebook içinde çalışan şirketlere özgü ayrı bir sosyal ağ gibi düşünebiliriz. (Bir anlamda LinkedIn’in Facebook versiyonu gibi)

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica