Android 7.1 Beta Programı Başlıyor

android-7-1-beta

Google, henüz Android 7.0 Nougat sürümü Nexus ve Android One cihazları için sunmuşken, kendi markasını taşıyan Pixel telefonlarıyla birlikte Android 7.1 sürümünü de duyurmuştu.

Android 7.0’dan sonra Google, daha birçok Android üreticisi Android 7.0 güncellemesini yayınlamadan Nexus sahipleri için Android 7.1’in beta sürecini başlatmayı planlıyor. Söylentilere göre bu beta sürümü ilk olarak Nexus 6P, Nexus 5X ve Pixel C tablet cihazlarını kapsayacak.

Aslında Android 7.0’dan temel olarak ciddi farkları bulunmayan Android 7.1 sürümü, Apple’ın 3D Touch ile sunduğu hızlı erişim menülerini yazılımsal olarak baskı şiddetini hesaba katmadan Android kullanıcılarına sunacak ve böylelikle Android kullanıcıları bir uygulamaya basılı tuttuğunda uygulamayı açmadan işlem yapabilecek. Aynı zamanda Google’ın yeni gelişmiş asistanı Google Assistant’ın da desteklendiği Android 7.1, tasarım ve yazılımsal açıdan ciddi bir yükseliş göstermese de kullanıcı deneyimi konusunda önemli yenilikleri barındırıyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica