Finansal Durumu Kötüye Giden Twitter Satılıyor

twitter-satilabilir

Finansal açıdan son zamanlar yaşayan sosyal medya devi mikro blog sitesi Twitter, başka bir firma tarafından satın alınabilir. Twitter’ı satın almak isteyen firmalar arasında Google, Salesforce, Disney ve Apple gibi devlerin adı geçmişti. New York Times’da konuyla ilgili yer alan bir rapora göre bu firmalardan üçü olasılık dışı olsa da Salesforce halen Twitter’ı gözüne kestirmeye devam ediyor.

New York Times’ın verdiği bilgilere göre San Francisco merkezli bir bulut bilişim firması olan Salesforce bu aralar Twitter yöneticileriyle görüşme halinde. Diğer yandan görüşmeler devam etse de yatırımcıların bu doğrultuda pek de gönüllü olmadıkları gelen bilgiler arasında. Zira, Twitter’ı satın almakla ilgilendiği haberinin gelmesinin ardından Salesforce’un borsadaki hisselerinin yüzde 5 civarında düştü.

Twitter, halen çok popüler bir platform, hatta son zamanlarda canlı yayınları ile adından oldukça söz ettirmeyi başardı. Son olarak Amerika Başkanlık seçimleri için karşı karşıya gelen Trump ve Clinton’ın televizyon karşılaşmasını canlı olarak yayınlamıştı. Buna rağmen kullanıcı tabanında beklenen büyümeyi yakalayabilmiş değil. Bu da haliyle firmanın Facebook, Instagram ve Snapchat gibi devasa bir kullanıcı tabanına sahip platformlarla sağlıklı bir rekabet içerisinde olmasının mümkün olmadığı görülüyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica