Monday, October 19, 2020
internet, teknoloji, haber


Samsung Note 7 Kullanıcılarını Uyardı: Cihazlarınızı Kapatın

Samsung’un son zamanlarda başı dertten kurtulmuyor. Galaxy Note 7’lerin patlamasından sonra değişim programı başlatarak yenilenmiş Galaxy Note 7’leri dağıtmaya başlamıştı….

By Hakan Demirel , in Haberler , at 12 Ekim 2016 Etiketler: ,

samsung-note-7-cihazinizi-kapatin-uyarisi

Samsung’un son zamanlarda başı dertten kurtulmuyor. Galaxy Note 7’lerin patlamasından sonra değişim programı başlatarak yenilenmiş Galaxy Note 7’leri dağıtmaya başlamıştı. Ancak son bir kaç güç içinde yenilenmiş Galaxy Note 7’lerinde patladığı/yandığı haberleri çıkmaya başladı. Bunun üzerine araştırma başlatan Samsung, yenilenmiş olarak sunduğu Galaxy Note 7’leride toplamaya karar verdi.

Cihazın üretimini durduracağı yönünde haberlerle gündeme gelen Samsung, konuyla ilgili resmi açıklamasında, Galaxy Note 7 satışlarını durdurduğunu ve kullanıcıların cihazlarını kapatıp, Galaxy Note 7 kullanmayı bırakmalarını istedi.

Samsung’un 11 Ekim’de yapılan yazılı açıklamasında, değiştirilen Galaxy Note 7’lerle ilgili vakaların araştırılmaya başlandığı belirtiliyor. Buna göre Samsung, incelemeler devam ederken, tüketici güvenliğini esas alarak, tüm telekom operatörleri ve perakende ortaklarıyla Galaxy Note 7 satışlarını durduruyor.

Samsung’un Galaxy Note 7’yi çöpe atması durumunda bu maliyetin 17 milyar dolara çıkabileceğide notlar arasında. Krizin uzun vadeli etkisinin faturası çok daha ağır olabilir.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica