Samsung Note 7 Kullanıcılarını Uyardı: Cihazlarınızı Kapatın

samsung-note-7-cihazinizi-kapatin-uyarisi

Samsung’un son zamanlarda başı dertten kurtulmuyor. Galaxy Note 7’lerin patlamasından sonra değişim programı başlatarak yenilenmiş Galaxy Note 7’leri dağıtmaya başlamıştı. Ancak son bir kaç güç içinde yenilenmiş Galaxy Note 7’lerinde patladığı/yandığı haberleri çıkmaya başladı. Bunun üzerine araştırma başlatan Samsung, yenilenmiş olarak sunduğu Galaxy Note 7’leride toplamaya karar verdi.

Cihazın üretimini durduracağı yönünde haberlerle gündeme gelen Samsung, konuyla ilgili resmi açıklamasında, Galaxy Note 7 satışlarını durdurduğunu ve kullanıcıların cihazlarını kapatıp, Galaxy Note 7 kullanmayı bırakmalarını istedi.

Samsung’un 11 Ekim’de yapılan yazılı açıklamasında, değiştirilen Galaxy Note 7’lerle ilgili vakaların araştırılmaya başlandığı belirtiliyor. Buna göre Samsung, incelemeler devam ederken, tüketici güvenliğini esas alarak, tüm telekom operatörleri ve perakende ortaklarıyla Galaxy Note 7 satışlarını durduruyor.

Samsung’un Galaxy Note 7’yi çöpe atması durumunda bu maliyetin 17 milyar dolara çıkabileceğide notlar arasında. Krizin uzun vadeli etkisinin faturası çok daha ağır olabilir.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica