Friday, January 15, 2021
internet, teknoloji, haber


Google, Panaromio’yu 4 Kasım’da Kapatıyor

Google, panoramik fotoğraf paylaşım platformu olan Panoramio’yu emekliliğe ayırmayı düşünüyor. Google, Eearth Blog’dan yaptığı açıklama ile 4 Kasım 2016 tarihinde…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 13 Ekim 2016 Etiketler: ,

google-panoramio

Google, panoramik fotoğraf paylaşım platformu olan Panoramio’yu emekliliğe ayırmayı düşünüyor. Google, Eearth Blog’dan yaptığı açıklama ile 4 Kasım 2016 tarihinde yeni fotoğraf yükleme ve üye kaydını durdurudacağını açıkladı. Daha önce yüklenmiş olan fotoğraflara bir yıl süreyle ulaşılabileceğinide açıklamasına ekledi.

2007 yılında Panoramio’yu Google Maps ve Google Earth uygulamalarını desteklemek için satın almıştı. Kullanıcıların yüklediği fotoğrafları kitle kaynaklı olarak uzun süre faydalanmıştı. Panoramio’nun kullanımını azaltmak için Google Maps’e fotoğraf ve yerel keşif paylaşımlarının yapılacağı Local Guides’ı kullanıcılara sunmuştu.

Google Earth Panoramio platformunda, Google Maps’e göre hala daha fazla görsel bulunması ve bunların Maps’te görünmüyor olması nedeniyle Panoramio sunucuları açık kaldığı sürece bu görsellere ulaşmanın mümkün olacağını söylüyor.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica