Thursday, September 24, 2020
internet, teknoloji, haber


Google’dan VR kamera uygulaması Sprayscape

Google’ın deneysel uygulama çalışmaları yaptığı Android Experiments, VR kamera uygulaması Sprayspace sundu. Şu an için sadece Android işletim sistemli cihazlarda çalışan Sprayspace…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 13 Ekim 2016 Etiketler: ,

sprayscape

Google’ın deneysel uygulama çalışmaları yaptığı Android Experiments, VR kamera uygulaması Sprayspace sundu. Şu an için sadece Android işletim sistemli cihazlarda çalışan Sprayspace uygulaması, kullanıcıların akıllı telefonlarının kameraları aracılığıyla sanal gerçeklik tarzında videolar çekebilmesini sağlıyor.

Sprayspace, 360 derece eksende görüntüler çekebilmenizi sağlayan özelliği sayesinde sanal gerçeklik tarzında videolar çekebiliyorsunuz. Uygulamayı açtığınızda ekrana parmağınızla dokunarak çekim yapıyor ve size verilen 360 derecelik sanal alandaki boşluğu kameranızı oynatarak dolduruyorsunuz. Ayrıca çekilen bu videoları internet aracılığıyla paylaşabiliyorlar.

google-sprayscap

Google, uygulamanın kodlarını GitHub üzerinden herkese açık şekilde yayınlarken, benzer uygulamalar yapmak isteyen tüm kullanıcılar Google’ın hali hazırda ürettiği bu başarılı uygulamadan yararlanabilecek. Google’ın 2 boyutlu kameraları 360 derece görüntü elde edebilir bir hale getirmeye çalışan uygulaması Sprayspace, Unity ile yazılmış. Google’ın Cardboard SDK’sını kullanan Sprayspace, telefonunuzun jiroskop özelliğini kullanarak telefon ve kameranın hareketlerini çözümlüyor, böylece ortaya Sprayspace gibi uygulamalar çıkabiliyor.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica