Monday, January 25, 2021
internet, teknoloji, haber


Seagate’den 10 TB kapasiteli canavar

Seagate, geçtiğimiz günlerde yeni BarraCuda ve FireCuda disklerinin tanıtımını yaptı. Tanıtımda en çok ilgi çeken disk yeni BarraCuda diskin 10 TB kapasiteli…

By Hakan Demirel , in Teknoloji , at 13 Ekim 2016 Etiketler:

seagate-10tb-disk

Seagate, geçtiğimiz günlerde yeni BarraCuda ve FireCuda disklerinin tanıtımını yaptı. Tanıtımda en çok ilgi çeken disk yeni BarraCuda diskin 10 TB kapasiteli olması. Bununla birlikte yine dikkatleri üzerine toplayan başka bir disk ise BarraCuda 2,5 inç olan 5 TB kapasiteli mobil disk.

FireCuda ise, 7 mm form faktörüyle dahili olarak laptop ve kasalarda kendine yer bulacakken, kapasite olarak da bizlere 500GB, 1TB ve 2TB depolama alanı sunacak. Diskin 3.5 inç form faktörü için de 1TB ve 2TB’lık modelleri olacak.

Ayrıca FireCuda özellikle içeriğinde 8GB bir flash bölüm bulundurmasıyla da oyunculara hitap eden hibrit bir model olarak göze çarpıyor. Böylece düşük yükleme sürelerine sahip olacak disk  ayrıca bir SSD ihtiyacını da ortadan kaldırmasıyla önem kazanıyor.

Böylelikle Seagate, en yüksek kapasiteli 3,5 inç’lik disk ve yine ne büyük kapasiteli 2,5 inçlik diski üreticisi konumuna geldi.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica