Pokémon Go’ya içerik güncellemesi geldi

pokemon-go-icerik-guncellemesi

Yayınlandığı gün ve sonrasında indirme rekorları kıran Pokemon Go’ya ilgi yavaş yavaş azalmaya başladı. Bunun nedeni oyun içinde ki bazı sorunlar ve kullanıcıların heyecanlarını kaybetmesi diye düşünüyoruz.

Hatalarla ilgili kullanıcı geri dönüşlerini değerlendiren yapımcılar, yeni bir içerik güncellemesi yayınlayarak siniri bozucu bazı sorunları düzeltti.

Güncelleme içeriğinde ilk olarak, aynı türden yakaladığınız pokemonlar için birden fazla XP almanız mümkün olacak. Dost GYM’lerde ise savaşa artık düşmanmış gibi 6 adet pokemon ile girebileceksiniz. Bunların yanında, savaştığınız dost pokemonun CP değeri savaşın durumuna ve şiddetine göre geçici olarak azalacak.

Yeterli mesafeyi doldurduğunuz zaman pokemon yumurtaları ekranı açıp kapatmanıza gerek kalmadan çatlayacak. Son olarak can sıkıcı olan ve gereksiz uzunluktaki pokemonunuzun evrimleştiğini gösteren animasyon kısaltıldı.

Her ne kadar oyuna olan ilgi azalsada, bugüne kadar Amerika’da oyuncuların toplam 100 milyar adım atmasını sağlayan oyun, yinede Niantic firmasına günde 2 milyon dolar kazandırıyor.

Ali Atasoy

pcanalist.com kurucularından. Pilot olur kendileri, uçakla insanları, haberleriyle bizi uçurmaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica