Twitter’ın satın alınması ile ilgilenmiyoruz!

twitter-satilacak-mi

Geçtiğimiz haftalarda Twitter‘ı satın alabileceği yönünde haberler çıkmıştı, satın alabilecek şirketler arasında Google, Apple, Disney, Facebook ve Salesforce gibi firmaların adı geçiyordu. Fakat bu şirketler yaptıkları açıklamalar ile Twitter’ı satın almakla ilgilenmediklerini duyurdu. Çıkan haberlerin ardı arkası kesilmezken, geçtiğimiz hafta çıkan yalanlama haberleriyle birlikte Twitter hisseleri de ciddi bir değer kaybına uğradı.

Salesforce CEO’su Marc Benioff, Financial Times’a verdiği bir röportajda, kesin konuşarak şirketlerinin Twitter’ı satın almakla ilgilenmediğini belirtti. Böylece satın alma adayı gösterilen Google, Apple ve Disney’in ardından Salesforce’un da Twitter’ı satın almak istemediği kesinleşti.

Twitter satışı için Eylül ayının hemen sonunda Goldman Sachs ile anlaşarak satış sürecinin yönetimin yapılması adına düğmeye basmıştı. Bakalım Twitter’ın yeni sahibi kim olacak ve Twitter’ın alıcılarının bir bir ortadan çekilmesiyle, şirketi satın alacak isim hangi şirket olacak?

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica