Galaxy Note7 uçuşlarda tamamen yasaklandı!

samsung-note7-ucuslarda-yasaklandi

Değişim programına rağmen Galaxy Note7’lerini iade etmeyen kullanıcıları zor günler bekliyor.

Geçtiğimiz hafta sonundan itibaren ABD’den kalkan uçuşların tümünde Samsung Galaxy Note7 taşımak yasaklandı. Nakliye Departmanı (DOT)’un açıklamasında telefonun yangına sebep olma riski yüzünden bu yasağın getirildiği söylendi.

DOT’un verdiği talimatla Federal Havacılık Yönetimi ve Boru Hattı Riskli Maddelerin Güvenliği Yönetimi ile birlikte verilen kararda, uçuşlarda yolcuların Note7’yi yanlarında taşıması da bagajda taşıması da yasaklandı. Ayrıca cihazların hava kargosu ile taşınması da yasaklandı.

15 Ekim’den itibaren uygulanan yasak, eski ya da yeni Note7 olması fark etmeksizin tüm cihazları kapsıyor. Samsung’un üretimini ve dağıtımını durdurduğu Note7’nin toplanmasına devam ediyor.

DOT tarafından getirilen yasağa Samsung destek verdi

Samsung, taşıma şirketleri ile birlikte çalışarak bu yasağın uygulanmasını sağlamakta yardımcı olmaya çalışıyor. Diğer havayolları şirketlerini de benzer uygulamaları yürürlüğe sokmaları konusunda uyardık. Bütün Galaxy Note 7 sahipleri en yakın zamanda telefonlarını geri iade etmelidir. Biliyoruz bu son derece sinir bozucu bir gelişme ama önemli olan müşterilerimizin can güvenliği”

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica