Türkiye’nin en büyük hacking etkinliği başlıyor!

bayragi-yakala-yarismasi

Siber Güvenlik alanında yaptığı büyük yatırımlarıyla dikkat çeken Savunma Teknolojileri ve Mühendislik A.Ş. (STM), 20 Ekim 2016 Perşembe günü Wyndam Ankara Otel’de ikincisini düzenleyeceği “Bayrağı Yakala” etkinliğinde siber güvenlik uzmanları bir araya gelecek. Kamu kurum ve kuruluşlarını, özel sektörü ve gönüllüleri bir araya getirecek etkinlikte, Türkiye’de siber güvenlik alanında yapılan en kapsamlı yarışma olacağı söyleniyor.

 

Yarışmada çok sayıda siber güvenlik uzmanı kıyasıya bir mücadele vermesi bekleniyor. STM, bu yıl ikincisi düzenlenen CTF’in, Türkiye’de bu alanda yapılmış en kapsamlı yarışmalardan biri olmasını ve geleneksel hale gelmesini hedefliyor.

Siber güvenlik profesyonellerini bir araya getirecek olan CTF’de yarışmacılar, etkinlik için oluşturulacak siber ortamda kriptoloji, tersine mühendislik, Wi-Fi gibi konularda kasıtlı olarak yaratılan sistem açıklarını bularak yarışmayı kazanmaya çalışacak ve bu sayede kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklar.

Dereceye girenler ödüllendirilecek

Katılımın ücretsiz olacağı ve bu yıl kurumları temsilen oluşturulan takımların yanında bağımsız ekiplerin de yarışa dahil olmasına imkan tanınacağı CTF’de; siber güvenlik konusunda geniş bir yetenek grubunun ortak bir çatı altında bir araya gelmesi ve bu alandaki bilgi paylaşım ağının oluşturulması amaçlanıyor. Dereceye girenlere çeşitli ödüllerin verileceği ‘Bayrağı Yakala’ etkinliğinde, katılımcılar kurumsal veya bireysel olarak kendi siber güvenlik kabiliyetlerini deneyerek eksiklerini detaylı bir şekilde görme imkanına sahip olacak. CTF, bireysel katılımcılarla birlikte üniversite öğrencilerine de siber güvenlik alanında çalışan firmalara ve kamu kuruluşlarına kendilerini gösterme şansı verecek.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica