Güneş gözlüğünüz ile müzik dinleyin

zungle-gunes-gozlugu

Zungle, kemik iletimi teknolojisini kullanarak güneş gözlüğü ve kulaklığı bir araya getirerek muhteşem bir ürün geliştirdi.

Zungle, güneş gözlüğü tasarımında kemik iletimli kulaklık fikrini bir adım öteye taşıdı. Kablosuz olarak bluetooth teknolojisi ile cep telefonunuza bağlanabilen güneş gözlüğü ile dış seslere kulaklarınızı kapatmadan müzik dinlemek ve telefona yanıt vermek zevkli bir hale geliyor.

Özellikle dış mekan aktivitelerine meraklı olanların ilgisini çekecek olan ürün görsel olarak standart bir güneş gözlüğünden farksız. Estetik kaygılara yanıt vermek adına 5 farklı çerçeve ve 7 farklı cam rengi seçeneği ile sunulacak olan gözlükte gizli bir usb girişi ve sap kısmının üzerinde kolayca kullanılabilen bir kumanda paneli yer alıyor.

Kulak iletimi teknolojisinin en önemli getirisi şüphesiz sesi kulakları tıkamadan duymanızı sağlaması ve bu sayede sevdiğiniz müzik size eşlik ederken çevreyle bağınızı koparmadan daha güvenli biçimde bisiklete binme, yürüyüş, koşu gibi günlük aktivitelerinizi sürdürmeniz. Güneşe karşı gözleri koruma görevini üstlenen gözlükle kulaklığının birlikte çözülmüş olması ise ürünü daha da çekici hale getiriyor.

Gözlüğün bir diğer cezbedici özelliğiyse standart güneş gözlüklerine göre hafif sayılabilecek 45 gram gibi bir ağırlığa sahip olması. Ayrıca kulaklığı güvende tutacak biçimde suya dayanıklı olarak tasarlanmış.

10 metreye kadar kablosuz etkileşim alanı bulunan gözlük 1 saatten kısa sürede şarj olma özelliği taşıyor ve devamlı müzik dinlenmesi durumunda 4 saat, standby halinde ise 100 saate kadar pil ömrüne sahip.

Los Angeles kaynaklı bir girişim olan Zungle, giyilebilir teknoloji trendini yakalayan ‘Panther’ güneş gözlüğü tasarımını bir Kickstarter projesi olarak başlattı. Sene sonuna üretimine başlanması hedeflenen güneş gözlüğün açılış fiyatı 89$ olarak belirlenmiş.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica