Facebook, Windows 10 Mobile uygulamasına RAM kısıtlaması getirdi

windows-10-facebook

Facebook, Windows 10 platformu için geliştirmiş olduğu Facebook ve Messenger uygulamalarını geçtiğimiz Nisan ayında yayınlamıştı. Ancak Windows Store üzerinde Facebook ve Messenger uygulamalarının Store üzerindeki açıklamalarında minimum 2GB Ram gereksinimi istediğine dair bir bilgi yazdığı görülüyor.

Bununla birlikte mağazada gösterilen bilgilerde veya bir yerlerde sorun olduğu anlaşılıyor. İlk olarak 2GB RAM gereksinimine rağmen uygulamalar 1GB RAM’e sahip cihazlara yüklenebiliyor. Açıklamadaki mimari satırında da bir sorun var, çünkü Facebook uygulaması evrensel bir uygulama ve x86, x64 ve ARM için derleniyor.

Instagram uygulamasına bakıldığında ise herhangi bir RAM gereksinimi listelenmediğini görüyoruz. Kısacası Facebook ve Messenger için yeni ortaya çıkan RAM gereksinimi, şimdilik kimseyi etkilememiş gibi görünüyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica