Friday, November 20, 2020
internet, teknoloji, haber


Facebook, Windows 10 Mobile uygulamasına RAM kısıtlaması getirdi

Facebook, Windows 10 platformu için geliştirmiş olduğu Facebook ve Messenger uygulamalarını geçtiğimiz Nisan ayında yayınlamıştı. Ancak Windows Store üzerinde Facebook ve Messenger…

By Hakan Demirel , in Sosyal Medya , at 18 Ekim 2016 Etiketler: , ,

windows-10-facebook

Facebook, Windows 10 platformu için geliştirmiş olduğu Facebook ve Messenger uygulamalarını geçtiğimiz Nisan ayında yayınlamıştı. Ancak Windows Store üzerinde Facebook ve Messenger uygulamalarının Store üzerindeki açıklamalarında minimum 2GB Ram gereksinimi istediğine dair bir bilgi yazdığı görülüyor.

Bununla birlikte mağazada gösterilen bilgilerde veya bir yerlerde sorun olduğu anlaşılıyor. İlk olarak 2GB RAM gereksinimine rağmen uygulamalar 1GB RAM’e sahip cihazlara yüklenebiliyor. Açıklamadaki mimari satırında da bir sorun var, çünkü Facebook uygulaması evrensel bir uygulama ve x86, x64 ve ARM için derleniyor.

Instagram uygulamasına bakıldığında ise herhangi bir RAM gereksinimi listelenmediğini görüyoruz. Kısacası Facebook ve Messenger için yeni ortaya çıkan RAM gereksinimi, şimdilik kimseyi etkilememiş gibi görünüyor.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica