Apple, USB portlarını kaldırabilir

apple-macbook-pro-usbc

Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde kulaklık girişini kaldırması çok konuşulmuştu. Şimdi de geleneksel USB portlarını kaldırmaya hazırlanıyor olabilir!

USB 3.0 ve Magsafe portlarından yoksun bir MacBook kullanmak zorunda kalabiliriz. Yeni iddialar doğruysa, Apple bununla da kalmayacak ve 11 inç’lik MacBook Air’in üretimini durdurmayı düşünüyor.

iPhone 7’nin klasik kulaklık girişiyle gelmeyeceği tahminini yapan Japon sitesi Macotakara, bu defa da USB girişlerin yeni Macbook modellerinde kaldırılabileceğini ve Apple’ın bu ay 15,4 inç ve 13,3 inç’lik MacBook Pro’lar tanıtacağını ileri sürdü. Habere göre yeni MacBook Pro’lar sadece USB Type-C ve Thunderbolt 3 portlarıyla gelecek ve yeni MacBook’ta olduğu gibi, USB-C üzerinden şarj olacak. Çoğu depolama birimi ve cihaz halen eski standardı kullandığından, bir tür USB dönüştürücüye ihtiyaç duymamız muhtemel gibi görünüyor.

Haberde, Apple’ın 13,3 inç’lik bir MacBook Air piyasaya süreceğini, ancak 11 inç’lik modeli çöpe atacağını söylüyor. Bu iddia, daha önce küçük Air modelinin üretiminin durdurulacağını söyleyen iddiayla eşleşiyor. Bununla birlikte yeni iddia, bazılarının endişe ettiğinin aksine, MacBook Air’in tamamen ölmeyeceğini gösteriyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica