Friday, January 22, 2021
internet, teknoloji, haber


Messenger’a mobil veri için tasarruf modu geliyor

Mobil internet kullanımı arttıkça veri tasarrufu yapmanızı sağlayacak uygulamaların sayısı da giderek artıyor. Daha önce ana uygulamasına veri tasarrufu özelliği getiren…

By Hakan Demirel , in Sosyal Medya , at 19 Ekim 2016 Etiketler: ,

messenger-veri-tasarruf-modu

Mobil internet kullanımı arttıkça veri tasarrufu yapmanızı sağlayacak uygulamaların sayısı da giderek artıyor. Daha önce ana uygulamasına veri tasarrufu özelliği getiren Facebook, şimdi de Messenger uygulamasında mobil veri tüketimini azaltacak bir çözüm sunmaya hazırlanıyor.

Henüz test aşamasında olan yeni özellik, Messenger uygulamasında mobil veri kullanımını kontrollü olarak azaltacak bir çözüm. Whatsapp‘ta da buna benzer bir özellik olan ‘tıkla indir’ bulunuyor ve bu özellik otomatik fotoğraf ve video indirmelerinin önüne geçiyor. Yani kullanıcılar onayı vermediği sürece mobil veri üzerinden fotoğraf veya video indirmesi yapılmayacak. Kablosuz ağ bağlandığınızda ise otomatik indirme özelliği devreye girecek.

Yeni özellik ile Messenger uygulaması ne kadar veri tasarrufu sağlandığınızı da gösterecek. Böylece yaptığınız seçimin ne kadar doğru olduğunu somut şekilde görebileceğiz. İstediğiniz zaman bu veri tasarruf sayacını sıfırlamanız yada kapatmanızda mümkün.

 

 

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica