Google Adsene yenilendi!

adsense-yenilendi

Adsense, Google’ın web sitenize reklam yerleştirerek para kazanmanızı sağlayan ücretsiz bir platform. Web sitenizi oluşturduktan sonra Google Adsense için başvuruda bulunuyorsunuz, kabul edildiğiniz taktirde Adsense panelinden alacağınız kodları sitenize yerleştirerek reklam yayınlamaya ve sitenizin hit’ine yada tıklama oranlarına göre para kazanabiliyorsunuz.

Geçtiğimiz hafta Google, Adsense’in arayüzünü yeniledi. Önceki arayüze göre daha anlaşılır ve kullanışlı olmuş diyebiliriz. Yinede eski arayüzü kullananlar ve alışanlar için “Eski Adsense’e dönün” butonuda eklemeyi ihmal etmemişler.

Resmi Adsense Blog’unda duyurulan yenilikler geçen hafta devreye girdi. Yeni arayüz ve güncellemeler şu şekilde;

Yeni Adsense Arayüzü İle Neler değişti?

Yeni arayüz, AdSense’ten daha fazla yararlanmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Yeni özellikler ekledik ve mevcut özelliklerin kullanımını kolaylaştırdık.

Kapsamlı performans raporları: Günlük istatistiklerinizi grafik biçiminde görüntüleyin ve farklı reklam türlerinden, reklam boyutlarından, hedefleme türlerinden ve diğerlerinden kazandığınız tutarı ayrıntılı bir şekilde gösteren yeni metriklerle performansınız hakkında bilgi edinin. Daha fazla bilgi edinin
Daha hızlı hesap bakımı: İşlemleri daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olmak üzere bazı genel görevler için süreci basitleştirdik. İster iletişim bilgilerinizi ister aynı anda bazı reklam birimlerini düzenliyor olun, bu tür görevlerin eskiden olduğundan daha az tıklama yapmanızı ve hesapta daha az gezinmenizi gerektireceğini fark edeceksiniz.
Kolayca fark edilen yardım bağlantıları: Artık her sayfada yardım içeriği sunulmaktadır. Böylece, hesabınızda gezinirken sorularınızın cevaplarını hızlı bir şekilde bulabileceksiniz.
Çevrimiçi kaynaklara daha kolay erişim: Yeniden tasarlanan Kaynaklar sayfasını ziyaret edin. Burada, tümü kendi hesabınızda olmak üzere, Inside AdSense blogu, YouTube kanalımız ve Twitter hesabımızdaki en yeni içeriği bulabilirsiniz.
Adları değişen özellikler: Amaçlarını daha net bir şekilde açıklamak için, hesabınızdaki bazı özelliklerin adlarını değiştirdik. Yeni adların daha sezgisel olduklarını umuyoruz. Ancak, işlevleri konusunda emin değilseniz, sayfadaki veya kenar çubuğundaki yardım bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Yeni Adsense Arayüzü İle Neler değişmedi?

AdSense‘te yapılan tüm bu geliştirmeleri düşününce, programda her şeyin değişip değişmediğini merak ediyor olabilirsiniz. Bazı şeyleri değiştirmedik:

Ödemeler: Ödeme yöntemleri ve planı değişmedi.
Reklam kodu: Sayfalarınızdaki kodu güncellemeniz gerekmez ve kodu sitenize ekleme işleminde değişiklik yapılmamıştır.
Reklam hedefleme: Reklamlar daha önce olduğu gibi sayfalarınızla eşleştirilmeye devam edecektir.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica