Facebook Instant Articles’a 360 video ve fotoğraf özelliği

facebook-instant-articles-360-ozelligi

Facebook, Instant Articles yeniliğine şimdi de 360 derece video ve fotoğraf görüntüleme özelliği ekledi. Yalın bir okuma deneyimi sunan Instant Articles artık görsel açıdan daha zengin bir deneyim sunacak. Nisan ayında tüm yayıncıların kullanımına açılan Instant Articles, Temmuz ayında da Facebook Messenger uygulamasına getirilmişti.

Şimdilik USA Today Network ve BILD gibi yayıncılar tarafından test edilen yenilik yakında diğer yayıncılara da açılacak. 360 derece görüntülerin sadece özel içerik ağlarında değil dijital medya içinde de kullanıldığı malum ve elbette bu yayınların sayısı çok fazla değil. Fakat yine de Facebook’un bu özelliği isteyen tüm yayınlara kısa süre içinde sunacağı tahmin ediliyor. Bu özellik ile kullanıcılar 360 derece içerikler üzerinde gezinti ve keşif yapabilecek ki bu da hem Facebook hem de dijital yayınlar için ciddi bir etkileşim sağlayabilecekler.

Facebook Instant Articles içerikleri anında, çok hızlı şekilde açıyor ve buna özel teknik bir altyapı sunuyor. 360 derece görüntülerin haberlere erişme süresini geciktirip geciktirmeyeceği de bu noktada önemli bir soru işareti.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica