Nintendo’nun yeni oyun konsolu Nintendo Switch

nintendo-switch

Japon oyun devi Nintendo, oyun konsolu dünyasında uzun süredir devam eden sessizliğini muhteşem bir ürünle bozdu. Daha önce NX kod adıyla üzerinde çalışmaya devam ettiği konsolu Nintendo Switch, hibrit bir konsol olarak karşımıza çıkıyor. Nintendo Wii U ile istediği başarıyı sağlayamayan firma, Wii U’nun eksiklerini kapatmış gibi görünüyor.

Nintendo Switch isterseniz televizyon ekranın isterseniz de tablet formunda el konsolu olarak kullanılabilecek.

Dünya genelinde Mart 2017’de piyasaya çıkması beklenen Nintendo Switch, Wii U veya 3DS’nin bir uzantısı değil. Nintendo bu konuda farklı bir ürün çizgisi oluşturarak hem ev hem de taşınabilir bir model kullanıma sunuyor.

EA, Bethesda, Capcom, Activision ve Ubisoft gibi firmaların da aralarında bulunduğu 48 yazılım firması şimdiden Nintendo Switch için oyun geliştirmeye başlamış durumda olduğunu açıkladı.

Switch kumandaları paylaşarak iki kişi Mario Kart çok oyunculu oyunları da tek ekrandan oynamaya imkan tanıyor. Veya iki cihaz ve 4 kumanda kullanarak karşılıklı basketbol maçı yapılabiliyor. Bunların yanı sıra Nintendo Switch, e-spor alanındaki sıçramasını da yayınlanan filmin sonunda yapıyor. İki takımın oyuncuları kendi taktiklerini konuşurken spor salonuna çıktılarında herkes kendi Switch’ini, dock’a bağlıyor ve aynı oyuna giriş yapıyor. Bu donanım da e-sporlar açısından yenilikçi bir yaklaşım olarak öne çıkıyor.

nintendo-switch-2

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica