Friday, September 25, 2020
internet, teknoloji, haber


Şimdi de Galaxy S6 Active patladı!

ABD’li bir kullanıcı, gecesi silah sesini andıran büyük bir patlamayla uyandığını , sesin alev alev yanan Galaxy S6 Active’den geldiğini söyledi….

By Hakan Demirel , in Haberler , at 21 Ekim 2016 Etiketler: ,

galax-s6-active-patladi

ABD’li bir kullanıcı, gecesi silah sesini andıran büyük bir patlamayla uyandığını , sesin alev alev yanan Galaxy S6 Active’den geldiğini söyledi.

Samsung Note7 ile ilgili patlama haberleri çıkmaya başlayınca, artık geçmiş zamanlarda yaşanan olaylar da bir bir gün yüzüne çıkmaya başladı. ABD’de yaşayan Brandon Covert ve eşi, 2 Ağustos gecesi yataklarından silah sesini andıran bir patlamayla uyandıklarını söylediler. Daha sonra odanın dumanla kaplandığını fark eden çift, Galaxy S6 Active’in 4-5 cm yüksekliğe varan alevlerin içinde yandığını gördüklerini belirttiler. Yangın çıkma ihtimaline karşılık çıplak elle tuttuğu Galaxy S6 Active’i mutfağa götürerek suyun altına tuttuğunu belirten Covert, elinde ciddi yanıkların oluştuğunu ve odanın zehirli gaz, kavrulmuş metal ve yanık et kokusuyla dolduğunu belirterek şirket aleyhinde tazminat davası açacağını söyledi.

Samsung’un olayı örtbas etmek istemesi sebebiyle Kaliforniya bölge mahkemesinde bir dava açıldığı, olayların Galaxy Note 7’nin çok daha ötesinde olduğu belirtiliyor.

Samsung’un müşterilerine hem maddi hem de sağlık yönünden ciddi zararlar veren ‘patlayan telefonlar’ hakkında halkı bilinçlendirmek yerine sessizliği seçip üzerine bir de olayları örtbas etmeye çalışması, kendilerine duyulan güven duygusunun da iyice zedelenmesine sebep oldu. Hem bu güven konusu hem de Galaxy Note 7 başta olmak üzere patlayan cihazlar yüzünden açılan tazminat davaları, Samsung’un üzerine yapışan bu olumsuz imajı ortadan kaldırması için önünde çok uzun bir yol olduğunu gösteriyor.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica