Tuesday, November 24, 2020
internet, teknoloji, haber


Google’dan bellek ve batarya dostu Chrome Canary

Google’ın Chrome’a gelecek yenilikleri ve özellikleri test ettiği Chrome Canary’nin yeni sürümü yayınlandı. Kullanıcıların büyük çoğunluğu Google Chrome kullanıyor fakat…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 24 Ekim 2016 Etiketler: , ,

chrome-canary

Google’ın Chrome’a gelecek yenilikleri ve özellikleri test ettiği Chrome Canary’nin yeni sürümü yayınlandı.

Kullanıcıların büyük çoğunluğu Google Chrome kullanıyor fakat Chrome’un ram ve enerji tüketimi çok fazla olduğu gerçeği yüzünden çoğu sistemde kilitlenmeler ve yavaşlamalar yaşanıyor.

Gerek orantısız yüksek bellek kullanımı, gerekse arkaplanda çalışarak özellikle mobil cihazların bataryasına etki etmesiyle Google Chrome bazı kullanıcılarda ciddi bir sıkıntı yaratmaya başlamıştı. Ancak Google, Chrome tarayıcısının yeni sürümü Canary (Kanarya) ile çok daha kararlı ve performanslı bir internet tarayıcısı sunmaya hazırlanıyor.

Son dönemlerde diğer internet tarayıcılarına kıyasla belli bir kullanıcı kitlesini kaybeden ve bu tarayıcının daha az bellek ve batarya tüketen bir tarayıcı olabileceğini düşünen Google, Canary sürümünde ciddi bir altyapı değişikliğine giderek önceki sürümlere göre daha kullanıcı dostu bir tarayıcı sunuyor. Şu anda kararsız sürümü yayınlanan Chrome Canary, hatalar giderildikten sonra bir Chrome güncellemesi olarak yayınlanacak.

Chrome Canary’i incelemek ve indirmek için aşağıdaki bağlantıdan faydalanabilirsiniz:
https://www.google.com/chrome/browser/canary.html

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica