Monday, October 26, 2020
internet, teknoloji, haber


Turkcell’den spam aramaları anlayan uygulama: UpCall

Turkcell, operatör hizmetlerinin yanında uygulama hizmetleri ile de ciddi bir çalışma içerisinde. Fizy ve Bip gibi güzel uygulamalar sunan Turkcell,…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 24 Ekim 2016 Etiketler: ,

turkcell-upcall

Turkcell, operatör hizmetlerinin yanında uygulama hizmetleri ile de ciddi bir çalışma içerisinde. Fizy ve Bip gibi güzel uygulamalar sunan Turkcell, şimdi de akıllı telefonlardaki varsayılan arama uygulamasını değiştirmek için kolları sıvadı.

Turkcell’in geliştirdiği “UpCall” isimli uygulama, standart bir arama uygulamasının yanı sıra sizi arayan kişiler rehberinizde kayıtlı olmasa bile ismini gösteriyor; otomatik olarak reklam vb. spam aramaları anlayabiliyor, ararken konu belirtmenize imkan tanıyor ve rehberinizde olmayan kişilerin de telefon numaralarına ulaşabilmenizi sağlıyor.

Aslında kullanıcılar genel olarak üçüncü parti arama uygulamaları yerine telefonlarıyla dahili gelen rehber ve telefon uygulamalarını kullansalar da Turkcell’in geliştirdiği bu arama uygulaması bir hayli ilgi çekici. Ancak bu uygulamadan şimdilik sadece Turkcell müşterileri yararlanabiliyor.

Detaylı bilgi almak ve uygulamayı indirmek için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz:
http://www.turkcell.com.tr/servisler/upcall

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica