Saturday, January 23, 2021
internet, teknoloji, haber


OLED dokunmatik panele sahip yeni MacBook Pro’nun görselleri sızdı!

  Apple’ın 27 Ekim’de düzenleyeceği etkinlikte görücüye çıkacak olan yeni MacBook Pro, Apple’ın dikkatsizliğinden midir, yoksa bilerek yapılan bir hamle ile…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 26 Ekim 2016 Etiketler: ,

 

yeni-macbook-pro-1

Apple’ın 27 Ekim’de düzenleyeceği etkinlikte görücüye çıkacak olan yeni MacBook Pro, Apple’ın dikkatsizliğinden midir, yoksa bilerek yapılan bir hamle ile midir bilinmez, gayet net görselleri ile sızdırıldı.

Klavyesinin üst kısmında OLED dokunmatik paneli bulunan yeni MacBook Pro’da bu kısımdan Apple Pay için TouchID’ye ulaşma gibi kısayol işlemleri yapılmakta.

yeni-macbook-pro-3

Bir önceki modellere benzeyen MacBook Pro’nun daha güçlü ve modern donanımlarla gelmesini bekleniyor.

Intel’in en yeni mobil işlemcilerini kullanması beklenen sistemlerde, Pro sınıfı Kaby Lake mobil işlemciler henüz yaygınlaşmadığından nasıl bir tercih ortaya çıkacak merak konusu. Belki de ilk defa göreceğiz 7000 sınıfı dört çekirdekli Intel işlemcileri, veya bir diğer seçenek olarak Skylake jenerasyonu ile devam olabilir.

 

yeni-macbook-pro-2

Grafik kartı tarafında da AMD’nin Polaris GPU ailesi karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Ancak spesifik olarak hangi konfigürasyonlar tercih edilir, yanıtı kısa bir süre içinde bizzat Apple’dan öğreneceğiz zaten. USB Tip-C gibi standartlarla donatılacak olan MacBook Pro’ları merakla beklemedeyiz.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica