Wednesday, September 23, 2020
internet, teknoloji, haber


Samsung’un yeni telefonu Galaxy S8’in özellikleri

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8’in bazı özellikleri internete sızdı. Samsung’un Galaxy Note 7 ile yaşadığı bir dizi talihsiz sorunların ardından kullanıcılar gözlerini…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 26 Ekim 2016 Etiketler: ,

samsung-galaxy-s8-ozellikleri

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8’in bazı özellikleri internete sızdı.

Samsung’un Galaxy Note 7 ile yaşadığı bir dizi talihsiz sorunların ardından kullanıcılar gözlerini Galaxy S8’e çevirdiler. Galaxy S8’in hangi özelliklerle geleceğine dair birçok söylenti dolaşıyor; Çin kaynaklı son söylenti ise telefonun 5,5 inç 4K ekran ve 6GB RAM ile geleceğini söylüyor.

Galaxy S8’in 5,5 inç’lik 4K ekranla gelmesi bekleniyor. Bu özelliğin Samsung’un yeni telefonunda olacağıyla ilgili çeşitli haberler zaten dolaşıyordu. 4K ekran söylentisinin gerçeğe dönüşme ihtimalinin yükseldiğini düşünebiliriz. 4K ekran telefon için aşırı yüksek gibi görünse de, VR (sanal gerçeklik) cihazlarında farkını hissettirebilir. Bunun yanında telefonun işlemcisinin Qualcomm Snapdragon 830 olacağı, bazı pazarlarda Snapdragon yerine Samsung Exynos 8895 işlemciyle geleceği söyleniyor.

Ayrıca Galaxy S8’in 6GB RAM’e sahip olacağını söylüyor. Samsung, yeni Galaxy C9 Pro’da 6GB RAM’e yer verse de, Galaxy S8’de bu yolu izleyip izlemeyeceğini tahmin etmek zor.

Yüksek ihtimalle Galaxy S8, MWC 2017’de tanıtılacak. Dedikodular doğru çıkarsa yeni telefonla Mart ayında tanışabiliriz.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica