Google’ın akıllı tahtası Jamboard

google-jamboard-akilli-tahta

Google, Jamboard ile akıllı tahta anlayışına farklı bir boyut kazandırıyor. Facebook, Workplace atağı ile Slack’e rakip olmaya çalışırken Google bambaşka bir ürünle ortaya çıktı. Henüz test aşamasında olan Jamboard, Microsoft’un Surface Hub ürününü hatırlatıyor.

Piyasaya çıkması fazla uzun sürmeyecek gibi görünen Jamboard’un kendi tekerlekli sehpası bulunuyor. Jamboard 60 inç yüksek çözünürlüklü ekrana sahip. Google Drive ile çalışmaya izin verdiği gibi Android ve iOS cihazlarlara bağlanabiliyor. Bulut tabanlı depolamaya sahip olan Jamboard diğer Jamboard’lar ile bağlantı kurabiliyor.

google-jamboard-akilli-tahta-2

El yazısıyla yada özel kalemiyle Jamboard’a birşeyler yazmak, çizmek mümkün. Çoklu dokunmatik ekranı sayesinde yaptıklarınız kolayca kaydedebiliyorsunuz. Şu an için video oynatma imkanı bulunmasa da görüntülü konferans yapılabiliyor.

Şu anda Google içinde 30 takım tarafından test ediliyor. Google, Netflix ve Spotify gibi girişimlerin Jamboard’u bir süredir test ettiğini söylüyor ve bugün itibarıyla test şirketlerinin sayısının artacağını söyleniyor.

Kendi ihtiyaçları doğrultusunda Jamboard’u geliştiren Google’ın Jamboard’un en aktif kullanıcılarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum satışlar başladığında da geçerli olacaktır, zira Google’ın dünyada 40’tan fazla ülkede 70’ten fazla ofisi bulunuyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica